Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | African Hardwood |
| Species | Afrormosia (Assamela, Obang) |
Specifications |
|
| Volume | 100 - 1000 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 26-100 mm Convert |
| Width | 100-300 mm Convert |
| Length | 2-5 m Convert |
| Grading system | ATIBT grading rules |
| Quality | FAS |
| Drying | Air dry (AD) |
| Description |
We have ready to ship African Teak Afrormosia, we also produce as per your specific sizes.
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per ft3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: