Product |
|
| Type | Strips |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
| Origin | Poland |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 50 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 25.5 mm Convert |
| Width | 78 mm Convert |
| Length | 515; 520 mm Convert |
| Grading system | 4sc |
| Quality | according to PN |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Surfacing | S4S (surfaced 4 sides) |
| Description |
We have for sale friezes (boards for lamellas), dry (approx. 7-11%), planed on four sides, dimensions approx. 25.5x78x520(515) mm, clean on four sides, A/A.
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: