Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | North American Hardwood |
| Species | Black Walnut |
Specifications |
|
| Volume | 30 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 25-50 mm Convert |
| Width | 140; 190; 230 mm Convert |
| Length | 600-2400 mm Convert |
| Grading system | SUPER PRIME |
| Quality | SUPER PRIME |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
We will buy American black walnut lumber in the SUPER PRIME grade.
|
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Buys from: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: