Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Aspen (white poplar), Grey Alder |
Specifications |
|
| Volume | 30 truckload per month Convert |
| Thickness | 11-300 mm Convert |
| Width | 50-300 mm Convert |
| Length | 750-6000 mm Convert |
| Grading system | Romanian grading rules |
| Quality | A/AB |
| Drying | Kiln dry (KD) |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: