Product |
|
| Type | Cuts |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Hornbeam |
Specifications |
|
| Volume | 10.000 - 10.000 piece Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 28 mm Convert |
| Width | 28 mm Convert |
| Length | 1500 mm Convert |
| Grading system | eigene Sortierregeln |
| Quality | A/B |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
Stickermarks Hornbeam & Ash
Size: 28 x 28 x 1.500mm Quantity: 1/2 a truck load about 10.000 pieces |
Price & Conditions |
|
| Price | 0,90 EUR per piece Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: