Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Beech |
Specifications |
|
| Volume | 300 m3 per year Convert |
| Thickness | 27; 32; 38; 50 mm Convert |
| Width | 140-300 mm Convert |
| Length | 150-350 cm Convert |
| Grading system | European - French CTBA grading rules |
| Quality | 3A |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Steaming | Steamed (> 24 hours) |
| Description |
purchase of 35 M5 per purchase
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Buys from: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: