Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
Specifications |
|
| Volume | 40 - 200 m3 per month Convert |
| Beam thickness | 12-50 mm |
| Beam width | 200-1220 mm |
| Beam length | 500-5000 mm |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: