Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 3000 m2 (sqm) per month Convert |
| Thickness | 4.2 mm Convert |
| Width | 130, 160, 230 mm Convert |
| Length | 600; 2420 mm Convert |
| Grading system | German grading rules (Rahmenvereinbarung Rohholzhandel, RVR) |
| Quality | a/b |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
I will buy an oak lamella A+B
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Buys from: | Asia, Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: