Product |
|
| Panel type | Concrete Beams |
|---|---|
Specifications |
|
| Volume | 1 - 50 40'Container per month Convert |
| Thickness | 27 mm Convert |
| Width | 200 mm Convert |
| Length | 2000-7000 mm Convert |
| Glue | Phenolic wbp glue |
| Quality standard - norm - type - compliance requirements | EN13377|GB/T 28985-2012 |
| Description |
H20 Beam with plastic
ends Yellow waterproofing paiting Flange: spruce Web: PINE plywood Weight: 5.3-5.4kg/m Two wings size: 40*80mm Web size: 27*145mm Height: 200mm Glue: WBP/phenolic glue Europen standard Logo+length printed |
Price & Conditions |
|
| Price | 5.32 USD per m Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: