Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 60 m3 per month Convert |
| Thickness | 20 mm Convert |
| Thickness overmeasure (gross tally) | 23 mm |
| Width | 160 mm Convert |
| Width overmeasure (gross tally) | 180 mm |
| Length | 1800 mm Convert |
| Length overmeasure (gross tally) | 1900 mm |
| Grading system | French grading rules |
| Quality | QF123 |
| Drying | Fresh sawn |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Buys from: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: