Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | Australian & New Zealand Softwood |
| Species | Radiata Pine |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 10 40'Container per month Convert |
| Beam thickness | 25-190 mm |
| Beam width | 200-630 mm |
| Beam length | 4000-15000 mm |
| Description |
Durability: Class 1
Appearance Grade: A Only Profiles: Straight of cambered to 600m radius |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: