Product |
|
| Wood type | Solid wood |
|---|---|
| Solid wood type | South American Hardwood |
| Species/material | Cumaru (Almendrillo, Shihuahuaco) |
| Type | Anti-Slip Decking (1 Side) |
Specifications |
|
| Quantity | 350 m2 (sqm) Spot - 1 time Convert |
| Width | 145-170 mm Convert |
| Length | 3000 mm Convert |
| Thickness | 20-25 mm Convert |
| Description |
European or exotic hardwood, odorless (or neutral odor)
Thickness: 20 to 25 mm Width: 145 to 170 mm Length: 60% minimum of 3 m, remainder 1.50 m minimum Knot-free or with small, non-through knots 2 cm max. |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Buys from: | France |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: