Product |
|
| Type | Strips |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
| Key feature | FSC |
| Region | Polska |
Specifications |
|
| Volume | 500 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 27 mm Convert |
| Thickness overmeasure (gross tally) | 30 mm |
| Width | 78 mm Convert |
| Width overmeasure (gross tally) | 85 mm |
| Length | 500 mm Convert |
| Length overmeasure (gross tally) | 520 mm |
| Grading system | French grading rules |
| Quality | -QF1AX |
| Drying | Air dry (AD) |
| Certification | FSC |
| Description |
I am selling a single-sided, clean parquet frieze. The price is for a minimum purchase of 200m³.
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: