Product |
|
| Solid wood panels | 3 ply solid wood panel |
|---|---|
| Solid wood type | Australian & New Zealand Softwood |
| Species | spruce/fir |
| Origin | China |
Specifications |
|
| Volume | 55 - 2000 m3 Spot - 1 time Convert |
| Joint | Continuous stave |
| Thickness | 27; 21 mm Convert |
| Width | 500 mm Convert |
| Length | 3000/2000/1970 mm Convert |
| Quality | S+ |
| Certification | FSC, ISO-9000, CE |
| Glue | Phenolic |
| Description |
SGS , EN 13377 / EN 13353 / EN 316
|
Price & Conditions |
|
| Price | 535 USD per m3 Convert |
| Incoterm | FOB - goods are loaded on a ship in port of export Country China Region XIAMENG Port |
| Delivery deadline | In Stock |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: