Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 10,0 - 25,0 m3 per month Convert |
| Beam thickness | 18; 20; 24; 26; 34; 40 mm |
| Beam width | 37; 40; 45 mm |
| Beam length | 250-800 mm |
| Description |
Furniture panels, KVZ, formatted, sanded grit 80/120. Moisture content 8-10%
In stock: 29 m³ for loading; 26 x 910 x 2000 mm - 13 m³ 28 x 910 x 2000 mm - 10 m³ 50 x 910 x 2000 mm - 5.5 m³ |
Price & Conditions |
|
| Price | 1650,0 EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: