Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | African Hardwood |
| Species | Obéché (Abachi, Ayous, Samba, Wawa) |
Specifications |
|
| Volume | 50 - 150 m3 per month Convert |
| Thickness | 26 mm Convert |
| Width | 100 mm Convert |
| Length | 2100 mm Convert |
| Grading system | eur |
| Quality | 4 sides clear |
| Drying | Kiln dry (KD) |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: