Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
| Origin | France |
Specifications |
|
| Volume | 10 - 30 m3 per month Convert |
| Thickness | 27 mm Convert |
| Width | 100 mm Convert |
| Length | 2500 mm Convert |
| Grading system | French grading rules |
| Quality | QF1-4x |
| Drying | Air dry (AD) |
| Certification | PEFC |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: