Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Spruce (Picea abies), Fir (Abies alba) |
Specifications |
|
| Volume | 30 - 300 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 21; 22; 25 mm Convert |
| Width | 70; 150; 200 mm Convert |
| Length | 3100-5000 mm Convert |
| Grading system | European - French CTBA grading rules |
| Quality | 3A |
| Drying | Kiln dry (KD) |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: