Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 100 40'Container Spot - 1 time Convert |
| Beam thickness | 45 mm |
| Beam width | 105 mm |
| Beam length | 2985 mm |
Price & Conditions |
|
| Price | 330 EUR per m3 Convert |
| Incoterm | EXW - ex-works (seller's), goods are at seller's place Country Finland |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: