Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
Specifications |
|
| Volume | 1 40'Container Spot - 1 time Convert |
| Beam thickness | 200 mm |
| Beam width | 200 mm |
| Beam length | 6000 mm |
| Description |
Very beautiful Glulam beams produced with Finnish Pine (Redwood)
Dimension 200x200x6000 mm Does not have GL certification but still has got multiple uses for example in the garden, terraces, decks, fences etc. Ready for transport and use! |
Price & Conditions |
|
| Price | 320 EUR per m3 Convert |
| Incoterm | EXW - ex-works (seller's), goods are at seller's place Country Finland |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: