Product |
|
| Panel type | Particle Board |
|---|---|
Specifications |
|
| Volume | 150 - 1000 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 9-18 mm Convert |
| Width | 1830 mm Convert |
| Length | 3660 mm Convert |
| Density | 650 kg/m3 Convert |
| Glue | MR, E2, E1, E0, CRAB P2, F4 |
| Quality standard - norm - type - compliance requirements | EN 622-5:2009 Compliance |
| Certificates and export documents | Commercial invoice, packing list, B/L, CO, Form E, Phytosanitary, and etc |
| Usage | furniture, decoration, door making, CNC, painting, pvc covering, melamine laminate |
Price & Conditions |
|
| Price | 150 EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: