Product |
|
| Type | Stave woods |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 100 - 1000 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 27 mm Convert |
| Width | 45-80 mm Convert |
| Length | 220-470 mm Convert |
| Grading system | Romanian grading rules |
| Quality | A |
| Drying | Air dry (AD) |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: