Product |
|
| Type | Beams |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 150 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 50 - 300 mm Convert |
| Width | 50 - 300 mm Convert |
| Length | 1000 - 7000 mm Convert |
| Grading system | Reclaimed |
| Quality | PRIME |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
Reclaimed oak beams and boards
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: