Product |
|
| Type | Theaterlatten |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Aspen |
Specifications |
|
| Volume | 10 - 44 m3 per month Convert |
| Beam thickness | 60 mm |
| Beam width | 28 mm |
| Beam length | 6000 mm |
| Grading system | DIN 4074-01 |
| Certification | PEFC, FSC |
| Description |
multiple glued D4, fingerjointed, random grain, 4 sides free of defects but knots allowed, 4 sides planed & eased, slight blue stain allowed
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: