Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 100 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 50 mm Convert |
| Width | 50 mm Convert |
| Length | 900 mm Convert |
| Grading system | European - French CTBA grading rules |
| Quality | 3A |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
I will sell long dried oak elements, dimensions 50 x 50, length 900
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: