Product |
|
| Type | Strips |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Beech |
Specifications |
|
| Volume | 30.0 - 300.0 m3 per month Convert |
| Thickness | 60 mm Convert |
| Width | 60 mm Convert |
| Length | 300-1000 mm Convert |
| Cut | quartered |
| Grading system | European grading rules |
| Quality | 4 sides clear |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Moisture content | 12 % |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Incoterm | CFR - cost & freight (C&F, CNF) Country China Region Ningbo |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: