Product |
|
| Type of species | European Hardwood |
|---|---|
| Species | Poplar |
| Origin | China |
| Region | Jiangsu |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 20 40'Container per month Convert |
| Thickness | 3 cm Convert |
| Width | 120 cm Convert |
| Length | 400 cm Convert |
| Grading system | GB |
| Quality | Packing |
| Moisture content | 18 % |
| Packaging | Pallet package |
| Description |
Free fumigation plywood board.
|
Price & Conditions |
|
| Price | 13500 USD per 40'Container Convert |
| Incoterm | FOB - goods are loaded on a ship in port of export Country China Region Qingdao |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: