Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine, Spruce (Picea abies) |
Specifications |
|
| Volume | 20 m3 Spot - 1 time Convert |
| Beam thickness | 46 mm |
| Beam width | 74 mm |
| Beam length | 2150 mm |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: