Product |
|
| Type | US Standard Pallet |
|---|---|
| Condition | New |
Specifications |
|
| Volume | 500 - 6000 pallet per month Convert |
| Type of species | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
| Height | 118 mm |
| Width | 1016 mm Convert |
| Length | 1219 mm Convert |
| Description |
We are US pallets producer from Poland.
We are holder of IPPC and FSC 100 % certificates. We are also able to produce non-standard pallets. |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: