Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | Australian & New Zealand Hardwood |
| Species | Tasmanian Oak |
| Origin | Turkey |
| Region | karadeniz |
Specifications |
|
| Volume | 30 - 100 m3 per month Convert |
| Thickness | 50; 60; 80 mm Convert |
| Width | 200-800 mm Convert |
| Length | 2000; 3000; 4000 mm Convert |
| Grading system | 2.sınıf |
| Quality | Prime & Select |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
From oak trees grown in Turkey.
|
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: