Product |
|
| Solid wood panels | 1 ply solid wood panel |
|---|---|
| Solid wood type | European Softwood |
| Species | Spruce (Picea abies), Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
Specifications |
|
| Volume | 20 - 150 m3 per month Convert |
| Joint | Continuous stave |
| Thickness | 38-45 mm Convert |
| Width | 45-50 mm Convert |
| Length | 800-6000 mm Convert |
| Quality | AB |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: