Product |
|
| Type of species | European Softwood |
|---|---|
| Species | Spruce (Picea abies) |
| Origin | Poland |
| Region | Polska |
Specifications |
|
| Volume | 500 m3 per month Convert |
| Thickness | 22 mm Convert |
| Width | 98 mm Convert |
| Length | 1000 mm Convert |
| Grading system | II, III species |
| Quality | II, III species |
| Description |
"I will sell pallet boards in the 2nd and 3rd grade: 22x98x*****, unformatted (not capped)), unbarked, own transport or delivery."
|
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: