Product |
|
| Solid wood panels | 1 ply solid wood panel |
|---|---|
| Solid wood type | European Softwood |
| Species | Spruce (Picea abies) |
Specifications |
|
| Volume | 50 - 300 m3 Spot - 1 time Convert |
| Joint | Continuous stave |
| Thickness | 18 mm Convert |
| Width | 200,300,400,500,600 mm Convert |
| Length | 800,1200,2000 mm Convert |
| Quality | A/B , B/C |
| Glue | D4 |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: