Product |
|
| Type | Skirtings |
|---|---|
| Core material | Solid wood |
| Solid wood type | African Hardwood |
| Species | Obéché (Abachi, Ayous, Samba, Wawa) |
Specifications |
|
| Volume | 1000 - 100000 m per month Convert |
| Thickness | 10-15 mm Convert |
| Width | 40-140 mm Convert |
| Length | 2000-3000 mm Convert |
| Quality | A;A-B;B |
| Certification | FSC, ISO-14001 |
| Files | |
| Description |
We produce wooden profiles of any shape, size and essence. |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: