Product |
|
| Plywood type | Natural Plywood |
|---|---|
| Type of species - face type | European Hardwood |
| Species - face | Birch |
| Type of species - inner plies - alternate plies | European Hardwood |
| Species - inner plies - alternate plies | Birch |
Specifications |
|
| Volume | 32.652 - 32.652 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 6 mm Convert |
| Width | 1525 mm Convert |
| Length | 1525 mm Convert |
| Class | plywood |
| Description |
Main characteristics of plywood
Dimension of sheets: 1525*1525 mm Grade: 2/3 Thickness of Sheets: 6 Formaldehyde emission class: E-0,5 Water-resistance level: FK (Moisture-resistant plywood), RAW materials: round hardwood Tmber Materials: urea-formaldehyde resin |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: