Product |
|
| Type of species | European Softwood |
|---|---|
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine, Spruce (Picea abies) |
Specifications |
|
| Volume | 60 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 29 mm Convert |
| Width | 98 mm Convert |
| Length | 3000-5000 mm Convert |
| Grading system | Tegernseer Use |
| Quality | IV |
| Drying | Fresh sawn |
| Description |
29x98x3000-5000 mm 90m³
29x118x3000-5000 mm 200m³ |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand |
| Buys from: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: