Product |
|
| Type of species | European Softwood |
|---|---|
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine, Spruce (Picea abies) |
Specifications |
|
| Volume | 100 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 16; 17 mm Convert |
| Width | 118 mm Convert |
| Length | 1350 mm Convert |
| Grading system | Tegernseer Use |
| Quality | II/III |
| Drying | Kiln dry (KD) |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Buys from: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: