Product |
|
| Type | Mouldings |
|---|---|
| Core material | Solid wood |
| Solid wood type | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
Specifications |
|
| Volume | 10 - 43 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 20-28 mm Convert |
| Width | 50-130 mm Convert |
| Length | 250-3000 mm Convert |
| Quality | Do ustalenia |
| Description |
I sell solid or finger-jointed pine elements. Quality requirements are negotiable; they can be raw or machined. Price depends on cross-section and quality.
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: