Product |
|
| Type of species | European Softwood |
|---|---|
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine, Fir (Abies alba) |
| Origin | Poland |
Specifications |
|
| Volume | 30 - 300 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 22-300 mm Convert |
| Width | 100-200 mm Convert |
| Length | 1200-5000 mm Convert |
| Grading system | European - French CTBA grading rules |
| Quality | 3A |
| Certification | PEFC |
| Description |
Pallet elements pallet board and square timber
Pallet board and square timber |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: