Product |
|
| Type | Strips |
|---|---|
| Type of species | Asian Hardwood |
| Species | Merbau, Chinese rosewood |
| Origin | Papua New Guinea |
Specifications |
|
| Volume | 1 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 25 mm Convert |
| Width | 25 mm Convert |
| Length | 900 mm Convert |
| Grading system | Malaysian grading rules (MGR) |
| Quality | Prime |
| Drying | Air dry (AD) |
| Description |
Mix Hardwood(Treated)
25 x 25 x 900 (3500 PIECES) 20ft FCL CNF MAIN PORTS INTERNATIONAL |
Price & Conditions |
|
| Price | 0.55 USD per piece Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: