Product |
|
| Type | Stave woods |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 20 - 25 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 27 mm Convert |
| Width | 6-12 cm Convert |
| Length | 90; 95; 105 cm Convert |
| Grading system | Romanian grading rules |
| Quality | A |
| Drying | Air dry (AD) |
| Description |
I am selling green or dry oak staves, quality A and B, with fine and medium granulation, of 90 cm, 95 cm, respectively, 105 cm and related bottoms. - Translated with google
|
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Romania |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: