Product |
|
| Type | Squares |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 3 - 35 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 80 mm Convert |
| Width | 80 mm Convert |
| Length | 500; 600; 700; 800; 900; 1000 mm Convert |
| Length overmeasure (gross tally) | 20 mm |
| Grading system | - |
| Quality | F1 |
| Drying | Kiln dry (KD) |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: