Product |
|
| Type | Glulam Beams |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 10 m3 per month Convert |
| Beam thickness | 25-120 mm |
| Beam width | 75-1100 mm |
| Beam length | 500-3600 mm |
| Description |
We can offer oak glulam beams and panels according to clients dimensions
We make 3 side clean and 4 side clean material. Lengths from 500-3000mm, even lengths 3000-4000mm are possible. Thickness from 25 to 120mm Widths from 75 and up We store material and can deliver within 4 weeks. |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Sells to: | Europe |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: