Product |
|
| Brand | - |
|---|---|
| Type of species | European Softwood |
| Species | Radiata Pine, Larch (Larix spp.) |
Specifications |
|
| Volume | 1 40'Container per month Convert |
| Beam thickness | 21-100 mm |
| Beam width | 90-1200 mm |
| Beam length | 12000 mm |
| Quality standard - norm - type - compliance requirements | EN 14374,AS/NZS4357, ASTM D5456 |
| Glue | Resorcine Formaldehyde (RP) |
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: