Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | North American Softwood |
| Species | California Redwood, Sequoia (Sequoia sempervirens) |
| Origin | Chile |
Specifications |
|
| Volume | 50 - 350 m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 1 in Convert |
| Width | 4; 5; 6 in Convert |
| Length | 3.20 m Convert |
| Grading system | Unsorted |
| Quality | Unsorted |
| Drying | Kiln dry (KD) |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand USD per m3 Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: