Product |
|
| Type | Beams |
|---|---|
| Type of species | Asian Hardwood |
| Species | Merbau |
| Origin | Papua New Guinea |
Specifications |
|
| Volume | 2633 - 2633 m2 (sqm) Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 90 mm Convert |
| Width | 90 mm Convert |
| Length | 1.8; 2.1; 2.4; 2.7; 3; 3.3; 3.6; 3.9 m Convert |
| Grading system | Malaysian grading rules (MGR) |
| Quality | Prime |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
1.Pack-------77 pcs 3.900 m
2.Pack-------77 pcs 3.600 m 3.Pack-------77 pcs 3.300 m 4.Pack-------77 pcs 2.700 m 5.Pack-------77 pcs 2.400 m 6.Pack-------77 pcs 2.100 m 7.Pack-------77 pcs 2.100 m 8.Pack-------77 pcs 1.800 m 9.Pack-------77 pcs 2.400 m 10.Pack-------77 pcs 3.300 m 11.Pack-------77 pcs 2.700 m 12.Pack-------77 pcs 3.000 m TOTAL------2633 l/m PRICE: on Application FOB: Lae ,Papua New Guinea You my want other lengths, please send your requirements |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand USD per m Convert |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: