Product |
|
| Type | Bungalow |
|---|---|
| Solid wood type | European Softwood |
| Species | Pine (Pinus sylvestris) - Scots Pine |
Specifications |
|
| Volume | 1 - 1 truckload per month Convert |
| Height | 2600 mm |
| Width | 5700 mm Convert |
| Length | 5950 mm Convert |
| Built space | 30 m2 (sqm) |
| Description |
Solid and stylish wooden garden house built for versatility and comfort. Constructed from premium spruce, with precise craftsmanship and robust wall, floor and roof panels for excellent durability. Features large windows and a functional layout to invite light and outdoor views. Perfect choice for a garden retreat, hobby workspace, guest shelter or relaxing outside escape.
|
Price & Conditions |
|
| Price | Ask for price |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: