Product |
|
| Solid wood type | European Hardwood |
|---|---|
| Species | Oak |
| Type | Tongue & Groove |
Specifications |
|
| Volume | 500 m2 (sqm) Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 21 mm Convert |
| Width | 160, 180 mm Convert |
| Length | 400-2.500 mm Convert |
| Quality | ABC |
| Certification | PEFC |
| Files | |
| Description |
Flooring parquet. Solid oak flooring with tongue and slot.
For indoor use. Manufactured according to the norm UNE-EN 13226. Class 3 (10 years warranty). Unfinished. Highlighting wood grain system on the face side. ABC quality |
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m2 (sqm) Convert |
| Incoterm | EXW - ex-works (seller's), goods are at seller's place Country Spain Region 09550 |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: