Product |
|
| Plywood type | Film Faced Plywood (Black Film) |
|---|---|
| Type of species - inner plies - alternate plies | Asian Hardwood |
| Species - inner plies - alternate plies | Poplar |
Specifications |
|
| Volume | 6000 m3 per month Convert |
| Thickness | 6; 9; 12; 15; 16; 17; 18; 20; 21 mm Convert |
| Width | 1220 mm Convert |
| Length | 2440 mm Convert |
| Glue | WBP Melamine /Phenol |
| Class | AAA |
Price & Conditions |
|
| Price | 200-360 USD per m3 Convert |
| Incoterm | FOB - goods are loaded on a ship in port of export |
| Delivery deadline | Available on order in less than 30 days |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: