Product |
|
| Type | Boards |
|---|---|
| Type of species | European Hardwood |
| Species | Oak |
Specifications |
|
| Volume | - - - m3 Spot - 1 time Convert |
| Thickness | 27 mm Convert |
| Width | 135 mm Convert |
| Length | 1000-2600 mm Convert |
| Grading system | French grading rules |
| Quality | MIX |
| Drying | Kiln dry (KD) |
| Description |
European dry oak table, MIX quality and one face classification. Price for at least two packs per measure. The offer is valid for existing stock. EXW prices, Villarcayo (Spain) CP 09550.
|
Price & Conditions |
|
| Price | On demand EUR per m3 Convert |
| Incoterm | EXW - ex-works (seller's), goods are at seller's place Country Spain Region 09550 |
| Sells to: | Worldwide |
By registering you agree to our General Conditions
The type of information we use to build the rating: